World Challenge, Inc. World Challenge, Inc.
Post Office Box 260
Lindale, Texas 75771 USA
E-Mail:
texas@worldchallenge.org


List wyjaśniający

9 czerwca 2003 r.

Umiłowani!

NIECH CHRYSTUS BĘDZIE UWIELBIONY W WASZYM ŻYCIU.

List ten piszę z Edynburga w Szkocji. Jesteśmy teraz w połowie konferencji dla posługujących, jaką prowadzimy na obszarze całego Zjednoczonego Królestwa, włączając w to Belfast w Północnej Irlandii, Londyn i Birmingham w Anglii, Perth w Szkocji, Dublin w Irlandii i wreszcie Cardiff w Walii.

Jesteśmy świadkami niezwykłych cudów. Słowo Boże sprawia, że pastorzy doświadczają odnowienia, są poruszeni i złamani w duchu. Młodzi ludzie licznie gromadzą się na naszych spotkaniach. W Londynie przyszli tłumnie do dużej sali modlitewnej, padając na twarz, płacząc i pokutując.

W niższej izbie londyńskiego parlamentu przemawiałem do przywódców rządowych i kościelnych. Moim przesłaniem było kazanie “Wyłączność Chrystusa”, które wywołało wielkie poruszenie. Sieć BBC podjęła ten temat i teraz kontaktują się za mną dziennikarze ze stacji radiowych, różnych czasopism oraz innych mediów, aby dowiedzieć się więcej o moim niezłomnym przesłaniu, że Chrystus jest jedyną drogą zbawienia. Dzwonią da nas Żydzi, muzułmanie oraz wyznawcy innych religii. Szatan rozsierdził się wygłoszonym Słowem. Jednakże pomimo, iż osoby przeprowadzające ze mną wywiady naciskają, bym nie posługiwał się religijnym językiem, Bóg sprawia, że zadają mi takie pytania, które pozwalają mi głosić prawdę Ewangelii za pośrednictwem wszelkiego rodzaju środków przekazu.

Obserwuję, że gdziekolwiek byśmy się nie udali, usługujący łakną nowego i świeżego dotknięcia Bożego. Są zmęczeni, a wielu jest zniechęconych. Mają już dosyć płytkiej amerykańskiej ewangelii, która tu dociera. Głupota i nacisk kładziony na pieniądze oraz dobrobyt zniszczyły kościoły, a także rozzłościły prasę. Zanim przybiliśmy tutaj, postanowiliśmy nie zbierać ofiar i sami pokrywamy wszystkie nasze koszta związane z podróżowaniem, wyżywieniem i zakwaterowaniem. Zarówno prasa jak i pastorzy nie mogą się temu nadziwić. Amerykański ewangelista, który nie ma planu, niczego do sprzedania i o nic nie prosi? To jest świadectwo Bożej wierności. Nie chlubimy się tym, lecz jedynie składamy Bogu dziękczynienie, że to umożliwia.

Mój syn Gary podróżuje ze mną i wywiera duży wpływ na usługujących na każdej konferencji. Obydwaj jesteśmy podekscytowani, widząc tak wielu młodych pastorów przepełnionych pasją dla Boga. Mają szczerze dosyć całej tej manipulacji tłumem, współzawodnictwa i cielesności, jakie mają dziś miejsce w Kościele. Wierzę, iż Bóg potrząśnie swym Kościołem i obudzi go poprzez tych mężów, którzy są pochodniami Ducha Świętego.

Wracam do domu za parę tygodni, by wznowić posługę w kościele Times Square Church w Nowym Jorku. Nasz zbór rozkwita pod przywództwem pastora Cartera Conlona i jego współpracowników, podczas gdy ja podróżuję po świecie z posługą dla pastorów. Otrzymuję doniesienia o Bożym błogosławieństwie, jakie jest nad wszystkimi naszymi charytatywnymi posługami. Coraz więcej wdów i osieroconych dzieci otrzymuje pomoc i dach nad głową. Bóg w cudowny sposób błogosławi nasze domy dla uzależnionych i wykorzystywanych matek oraz ich dzieci. Każda służba, każda posługa dla potrzebujących jest błogosławiona!

Dziękuję za Wasze modlitwy i wsparcie finansowe. Wasze dary docierają daleko i są pomocą dla wielu. Gdy będziemy już przebywać w chwale, nasz Pan pokaże Wam, jak istotną rolę odgrywaliście we wszystkim, co czyniliśmy.

Jego sługa,
David Wilkerson

DW:bbm: 06.09.03

Możecie nas znaleźć w internecie pod adresem: www.worldchallenge.org. Adres naszej poczty elektronicznej to: texas@worldchallenge.org. Literaturę możecie zamawiać używając adresu: literature@worldchallenge.org.

WORLD CHALLENGE INC. | P. O. Box 260 | Lindale, Texas 75771 USA

Wykorzystano za zgodą World Challenge, P. O. Box 260, Lindale, TX 75771, USA.


Moje dokumenty + Indeks polskich kazań + Kaplica + Subscribe + Copyright


Times Square Church Information | New Reader Information


COPYRIGHT/OGRANICZENIA WYNIKAJĄCE Z PRAW AUTORSKICH:

Plik ten jest wyłączną własnością World Challenge. Nie może być zmieniany i poprawiany w żaden sposób. Może być powielany jedynie w całości i wprowadzany do obiegu jako "freeware", za darmo. Każde powielanie tego pliku musi zawierać wzmiankę na temat praw autorskich (np. "Copyright (c) 2003 by World Challenge"). Plik ten nie może być odsprzedawany lub używany do wzbogacania innych sprzedawanych produktów bez pozwolenia World Challenge. Dotyczy to całej zawartości, z wyjątkiem kilu krótkich cytatów. W każdym przypadku należy powoływać się na Copyright (c) 2003 by World Challenge, Lindale, Texas, USA.

Materiał ten przeznaczony jest wyłącznie do osobistego użytku i nie może być publikowany na innych stronach sieci. The Lorain County Free-Net Chapel posiada wyłączne prawo do publikowania tych kazań na swojej stronie, nadane przez World Challenge, Inc. Możesz przegrywać, kopiować, drukować i rozprowadzać ten materiał jeśli nie publikujesz go na innych stronach internetowych. Możesz jednak umieszczać odnośniki do tej strony.


This site is a service of The Missing Link, Inc.(R)
Włączanie młodzieży i dorosłych z problemami
w programy społeczne mające na celu poprawę ich życia.

Strona główna -
http://misslink.org
Kaplica -
http://misslink.org/chapel2.html
Home of David Wilkerson's World Challenge Pulpit Series
http://www.tscpulpitseries.org


Copyright (c) 2003 - The Lorain County Free-Net Chapel
North Central Ohio, U.S.A.

GÓRA STRONY

Nasz administrator potrzebuje twoich komentarzy
aby zapewnić tej stronie największą funkcjonalność.
Prosimy powiadom nas,
jeśli coś nie jest w porządku
(nawet jeśli nie masz pewności).
          W przeciwnym wypadku możemy nigdy się o tym nie dowiedzieć !
Stronę zaktualizowano 18 lipca 2003 r.

Dlaczego przebudzenie się opóźnia/ "Pomocy!"/ Co to ?/ Sponsorzy/ Wyznanie Wiary/ Studium Biblijne
Wokół fortepianu/ Biuletyn/ Biblioteka/ Dom/ Indeks polskich kazań/ Pulpit Series